דק סינטטי לגינה

דק סינטטי – שילוב בין הטבע והטכנולוגיה

דק סינטטי הפך בשנים האחרונות להיות אחד ממוצרי הגינה והנוי הפופולאריים ביותר, בעיקר בגינות חדשות ומעוצבות. בדומה לדשא סינטטי, גם כאן מדובר בניסיון מוצלח לשלב בין פלאי הטכנולוגיה של המאה העשרים ואחת ובין שמירה על קו טבעי, אקולוגי וירוק.

דק סינטטי – מה זה בכלל?
אז למה הכוונה בכלל כאשר אנחנו אומרים "דק סינטטי"? נתחיל עם דק רגיל - דק הוא כידוע משטח עץ המיועד לגינת הבית, ובעצם משמש משטח לכל מטרה שרק נרצה – ניתן לשים עליו ריהוט גן ולעצב פינת ישיבה לגינה, ניתן להפוך אותו למשטח משחקים לילדים. או פשוט משטח דמוי עץ אשר מעניק מראה אותנטי וטבעי לגינה, אך גם מהווה אזור ישר, יציב ונוח למגוון מטרות.
הדק הסינטטי הוא שכלול של דק העץ הרגיל... רק יותר טוב... מדובר בעיקרון במשטח דק, אך במקום שיהיה עשוי כולו מעץ, הוא עשוי מחומרים מיוחדים אשר פותחו במיוחד למטרת עיצוב וריהוט גינות.
דק סינטטי עשוי על פי רוב מפולימרים שונים – שילוב בין חומרים סינטטיים (מלאכותיים) וחומרים טבעיים. כך, מכיל הדק הסינטטי אחוז מסוים של עץ טבעי, כאשר השאר מבוסס על חומרים מלאכותיים מיוחדים הניחנים בתכונות בעלות ערך לעיצוב חוץ. למשל, חומרים מלאכותיים אלו בנויים כך שיעמדו בתנאי מזג אוויר קיצוני, כך שחשיפה מרובה לשמש או לקור וגשם לא תשחק את הדק. אחת הבעיות
המרכזיות בדק עץ רגיל הוא הדהייה של הצבע כתוצאה מחשיפה מרובה לשמש, בעיה אשר נפתרת כליל במקרה של דק סינטטי אשר מיועד לספוג כמויות רבות של שמש. גם הבעיה של "פצעים" במוצרי דק העשוי מעץ ושחיקה רבה כתוצאה מפגעי מזג אוויר אחרים (בעיקר גשם וברד), נפתרת לחלוטין כאשר משתמשים בחיפוי דק סינטטי. זאת מכיוון שחיפוי דק סינטטי עשוי מחומרים המתאפיינים ברמת גמישות ואלסטיות גבוהה, ולכן אינם "נפצעים" ונשברים בקלות.
אך אולי היתרון הגדול ביותר של דק סינטטי הוא המרקם שלו, אשר בא לידי ביטוי הן בתחושה ובנוחות, והן בבטיחות. בניגוד לעץ רגיל המתאפיין בקשיחות גבוהה, החומר ממנו עשוי דק סינטטי מתאפיין כאמור ברמה מסוימת של רכות וגמישות. היתרון הגדול ביותר הנובע מכך הוא שדק סינטטי מהווה בעצם משטח מושלם למשחקים של ילדים וכד'. אין כאן שבבי עץ מסוכנים שעלולים לפצוע את
הידיים, אין כאן ברגים בולטים שעשויים לגרום לפציעות של ממש ואי כאן משטח שנהיה חלק ומסוכן כאשר הוא נרטב ומהווה סכנת החלקה ממשית. במקום זאת, החומר המרכיב את הדק הסינטטי מיועד מצד אחד למנוע החלקה ולהיות מחוספס במידה מסוימת, ומצד שני מתאפיין בשלמות ומראה חלק ואחיד אשר מעניק מראה מסודר ויוקרתי לגינה.
דק סינטטי הוא שילוב של יתרונות מכל העולמות עבור תחום עיצוב הגינה, מה שהופך אותו להיות אחד ממוצרי הגינה הפופולאריים של המאה העשרים ואחת.

בחברת אוצר הטבע תוכלו למצוא מבחר משטחי דק סינטטי במראה הכי טבעי שיש...
אוצר הטבע תקבלו שרותי הובלה במשאית בעלת מנוף ענק למיקום מהיר ובטיחותי של משטחי הדק בגינה, בגג או ובחצר שלכם

קטלוג תמונות - דק סינטטי לגינה

דק סינטטי - דגם אגוז דק סינטטי - דגם דיונה דק סינטטי - דגם טרופי
דק סינטטי - דגם סהרה דק סינטטי - דגם טרקוטה דק סינטטי - דגם מהגוני
 
דק סינטטי - דגם צמנט

דוגמה לחיפוי באמצעות דק סינטטי בבית האח הגדול בערוץ 2

 

 


 

כל הזכויות שמורות, אין להעתיק ללא אישור בכתב! אתר אוצר הטבע - מתחם פי גלילות רמת השרון טלפקס: 03-6447488